دکتر جعفر شاکری فوق تخصص جراحی سرطان شیراز

سرطان پستان

  • 2023-07-30T10:04:00+04:30

سرطان پستان

سرطان پستان یکی از شایع‌ترین انواع سرطان در زنان است که ممکن است در بافت‌های پستان شکل بگیرد. علائم سرطان پستان ممکن است شامل تورم و یا گردش خاصی در بافت پستان، تغییر در شکل و اندازه پستان، تغییر در رنگ و زبری پوست پستان، تغییر در شکل و اندازه پستان و افزایش حجم پستان باشد.

درمان سرطان پستان شامل جراحی، شیمی درمانی، رادیوتراپی و درمان‌های هدفمند با دارو است. انتخاب روش درمان بستگی به نوع، مرحله و اندازه تومور و سلامت کلی بیمار دارد. در بعضی موارد، از ترکیبی از این روش‌ها برای درمان استفاده می‌شود.

برای پیشگیری از سرطان پستان، باید به صورت دوره‌ای به دکتر مراجعه کرده و معاینات پیشگیرانه مانند ماموگرافی و سونوگرافی تشخیصی را انجام داد. همچنین، باید سبک زندگی سالمی داشته باشید، مواد غذایی با مقدار کافی از مواد مغذی و ویتامین‌های مورد نیاز برای سلامتی پستان مصرف کنید و از مصرف الکل و سیگار خودداری کنید.

در صورتی که در خانواده سابقه بیماری سرطان پستان وجود دارد، باید معاینات پیشگیرانه را بیشتر انجام داد و به دکتر مراجعه کرد. همچنین، برای پیشگیری از سرطان پستان، باید به درستی داروهای هورمونی (اگر مصرف می‌کنید) را استفاده کنید و وزن خود را در محدوده سالم نگه داشته باشید.

  • برچسب:

  قدرت گرفته از  رایانش ابری دِسکتو