دکتر جعفر شاکری فوق تخصص جراحی سرطان شیراز

جراحی سرطان قفسه سینه

  • خانه
  • جراحی سرطان قفسه سینه
  • 2023-07-30T08:50:00+04:30

جراحی سرطان قفسه سینه

سرطان قفسه سینه یا سرطان پستان یکی از شایع‌ترین انواع سرطان در زنان و کمتر در مردان است. در این نوع سرطان، سلول‌های بدخیم در بافت‌های پستان شکل می‌گیرند. سرطان پستان می‌تواند در هر سنی ایجاد شود، اما بیشتر در زنان بالغ بین سنین 40 تا 50 سال رخ می‌دهد.

علائم سرطان پستان ممکن است شامل تورم در سینه و یا در ناحیه زیر بغل، تغییر در اندازه و شکل سینه، درد و تعریق در ناحیه سینه، تغییر در پوست سینه، افزایش حجم وزن بدن، تغییر در شکل سینه، ورم در سینه و تغییر در پستان و اندام‌های جنسی می‌شوند.

درمان سرطان پستان به شکل‌های مختلفی از جمله جراحی، شیمی درمانی، رادیوتراپی، هورمون درمانی و درمان‌های هدفمند با دارو انجام می‌شود. انتخاب روش درمان بستگی به مرحله بیماری، اندازه و مکان تومور و سلامت کلی بیمار دارد. در بعضی موارد، از ترکیبی از این روش‌ها برای درمان استفاده می‌شود.

برای پیشگیری از سرطان پستان، زنان باید به صورت دوره‌ای به دکتر مراجعه کرده و از معاینات پیشگیرانه مانند ماموگرافی استفاده کنند. همچنین، سبک زندگی سالم و فعالیت‌های ورزشی منظم به عنوان پیشگیری از بروز سرطان پستان توصیه می‌شود. استفاده از الکل و سیگار باید به حداقل ممکن محدود شود. در صورتی که در خانواده سابقه بیماری سرطان پستان وجود دارد، باید معاینات پیشگیرانه را بیشتر انجام داد و به دکتر مراجعه کرد.

  • برچسب:

  قدرت گرفته از  رایانش ابری دِسکتو